مکانیکال سیل

شرکت پترولیان فیدار با دارا بودن بانک اطلاعاتی حاوی بیش از 3000 قطعه انواع مکانیکال سیل از برندهای جان کرین - بروگمن - فلوسرو و غیره توانایی شناسایی و ساخت انواع قطعات مربوطه را داشته و میتواند راهگشای مشکلات صنایع در این زمینه باشد . تنها کافیست با ما تماس بگیرید . دانش فنی و تجربه ما در این زمینه در اختیار شماست .

سیل مکانیکی یا آب بند های مکانیکی از جمله ایمن ترین قطعات صنعتی هستند که برای جلوگیری از نشت مایعات ، جامدات و گازها به بیرون از سیستم در برگیرنده آنها مورد استفاده قرار میگیرند که شامل دو سطح صاف ، یکی ثابت که بروی کاسه پمپ و دیگری متحرک که بروی محور گردش پمپ قرار گرفته می شود . فشار محصول پمپ شونده و نیروی موئینگی ، لایه نازکی از مایع را بروی سطوح سیل قرار می دهد که منجر به روان کاری سطوح می شود .کارکرد سیل تحت شرایط خشک منجر به صدمه دیدن سطوح آن می شود .

پمپ های دوار که جابجایی مایعات را بر عهده دارند ، معمولاً در قسمت خروجی مایع با فشاری بیشتر از فشار اتمسفر و در محل ورودی مایع به پمپ ، با فشاری کمتر از فشار اتمسفر کار می کنند . در هر دو حالت ، برای کنترل نشتی مایع از محل ورودی شافت به محفظه پمپ ، لازم است که وسیله ای این عمل را به انجام رساند . سیل های مکانیکی این وظیفه را برعهده دارند .

ساخت مکانیکال سیل با توجه به تجربه چندین ساله این شرکت و بر اساس مهندسی معکوس میباشد که شامل فاز نقشه برداری ، شناسایی جنس یا متریال ، پیاده سازی نقشه بر روی نرم افزار و تحلیل آن ، بهینه نمودن ابعاد ، ساخت قطعات و کنترل کیفی تک تک آنها ، مونتاژ و کنترل نهایی و تست

بغیر از قطعات سیلیکون کارباید و تنگستن کارباید تمامی قطعات در داخل این شرکت ساخته شده و قطعات مذکور از منابع معتبر خارجی تأمین میگردد . قطعات کربن گرافیت در داخل این شرکت تولید شده و جنس بکار رفته جهت تولید آنها ، محصول شرکت SGL آلمان میباشد .

انواع سیل های مکانیکی

سیل های مکانیکی متناسب با نوع پمپ و طراحی آنها انواع مختلفی دارند که در ادامه بخشی از آنها نشان داده شده است :

1-مکانیکال سیل نوع متعادل :

mechanical seal motaadelمکانیکال سیل نوع متعادل

اين نوع سيلها مستقل از جهت چرخش شافت بوده ابعاد آنها مطابق بااستانداردهای DIN 24960 , NFE 29991 میباشد .

دامنه قطر شافت 14 تا 150 میلیمتر میباشد . دامنه فشار تا 30 بار میباشد . دامنه حرارت کاری 50- تا 280 درجه سانتيگراد است .

 

2-مکانیکال سیل نوع متعادل با فنر سینوسی (موجی) :

mechanical seal motaadel fanar sinosiمکانیکال سیل نوع متعادل با فنر سينوسي
اين نوع سيلها مستقل از جهت چرخش شافت بوده و ابعاد آنها مطابق با استانداردهاي DIN 24960 ميباشد .

دامنه حرارت کاري 20- تا 220 درجه سانتيگراد است .

 

3-مکانیکال سیل بیلوز الاستومری :

mechanical seals elastomer bellowsمکانیکال سیل های بیلوز Elastomer bellows seals
اين نوع سيلها از نوع نامتعادل و مستقل از جهت چرخش شافت بوده و ابعاد آنها مطابق با استاندارد DIN 24960 می باشد و در آب بندی پمپهای آب سرد وگرم و پمپهای روغن و ... نقش دارد .

دامنه قطر شافت 10 تا 100 میلیمتر میباشد . دامنه فشار تا 10 بار میباشد .

دامنه حرارت کاری 20- تا 150 درجه سانتيگراد است .

 

4-مکانیکال سیل بیلوز فلزی (جوشی)

mechanical seal charkheshiمکانیکال سیل نوع جوشي
ابعاد آنها مطابق با استانداردهایDIN 24960 میباشد . دامنه حرارت کاری این نوع مکانیکال سیل بالا بوده و برای مواد شیمایی خورنده و در صنایع پالایشگاهی و پتروشیمی کاربرد فراوان دارد .

اين نوع مکانیکال سِل از نوع متعادل میباشد .دامنه قطر شافت 19 تا 100 میلیمتر میباشد.

دامنه فشار تا 15 بار میباشد.دامنه حرارت کاری 50- تا 350 درجه سانتيگراد است .

JoomShaper